HODINKY-MONDAINE.cz

Kategorie

MONDAINE Helvetica 1 Smartwatch

První smart watch (chytré hodinky), které byly vyrobeny ve Švýcarsku od věhlasného výrobce firmy Mondaine

Od doby, kdy výrobce Mondaine uvedl na trh hodinky v designu hodin používaných na švýcarských nádražích, v roce 1986, se značka Mondaine stala synonymem Švýcarska a zároveň synonymem výroby švýcarských hodinek. Použití kultovních znaků jako je design spojený se švýcarskou železnicí či typ písma známý jako Helvetica®, to vše je neoddělitelně spojeno s touto alpskou zemí a s tím nejlepším, co může nabídnout.

Nyní Mondaine uvádí na trh hodinky, které se hrdě odkazují na svou historii a zároveň tvoří smělý krok kupředu. Mondaine Helvetica 1 Smartwatch jsou vůbec první chytré hodinky svého druhu.

Na první pohled jejich číselník nese jistou podobnost s blikajícími LED displeji konkurentů chytrých hodinek; vypadají jako klasický model Mondaine Helvetica Bold. Revoluční inovace ovšem spočívá v podčíselníku umístěném v poli číslice šest, což není ciferník určený pro měření sekund či roční kalendář, nýbrž se jedná o analogové vyjádření smart technologie, která je uložena v srdci těchto unikátních hodinek.

Tyto hodinky v sobě skrývají ty nejnovější smart-technologie zaměřené na monitorování aktivit a spánku. Je zde použita technologie MotionX® - sledování aktivit/činností, dále Sleeptracker® - monitorování spánku, Alarmy cyklů spánku, Upozornění či výzva pro zahájení aktivity a také Smart coaching, neboli chytrý trenér – všechna data mohou být zároveň zálohována na MotionX cloudu.

Hodinky používají platformy Smart watch, Power MotionX, což znamená obousměrnou komunikaci mezi hodinkami a jakýmkoli zařízením, jako třeba chytrý telefon či tablet. Jejich propojení je umožněno díky instalované aplikaci. Pro zvýšení kontrastu s jinými chytrými hodinkami, které data ukazují digitálně, v našem případě jsou data znázorňována analogově, díky podčíselníku.

Tato technologie byla inkorporována do hodinek díky spolupráci mezi Petrem Statsem, předsedou představenstva společnosti MMT a Philippem Kahnem, zakladatelem společnosti Fullpower Technologies, prvním člověkem, který v roce 1997 dokázal na veřejnou síť nahrát fotografii z mobilního telefonu, díky technologii, kterou osobně vyvinul.

Výše uvedeni pánové založili společnost Manufacture Movements Technologies (MMT), se sídlem ve Švýcarsku, ve městě Plan-les-Ouates, která je primárně zaměřena na tvorbu hodinek, ve kterých se pojí dva světy: svět hodinářský se světem technologií. Společně se společností Frederique Constant a Alpina, Mondaine je poslední licencovanou značkou, která může používat průkopnický modul quartz, který má životnost baterie dva a více let. Jedná se o významný pokrok v technologii chytrých hodinek.

O technologii MotionX

Tyto švýcarské, klasické Smart Watch jsou vybaveny technologií MotionX, která poskytuje komplexní souhrn denních činností včetně aktivit a spánku. "Třetinu našeho života trávíme spánkem, ale velká většina lidí nemá pražádnou představu o našich spánkových návycích", řekl Philippe Kahn, zakladatel a předseda představenstva společnosti Fullpower. "Smart Watch s otevřenou platformou jsou velkým skokem kupředu, který změní pohled na to, co víme o našem vlastním každodenním chování. Princip této technologie je opřen o analýzu více než 100 milionů nocí spánku a o výzkum a vývoj v oblasti biomechanických, přirozených lidských pohybů. Pokud spíte či jste bdělí, švýcarské, klasické Smart Watch vám umožní přesné měření informací o vašem spánku a vašich aktivitách, a to za použití patentované, pokročilé snímací technologie. Přitom hodinky není třeba nikdy nabíjet!"

O společnosti Fullpower

Společnost Fullpower byla založena v roce 2003, a se svým týmem světové úrovně, je lídrem v oblasti revolučních řešení. Platforma MotionX obsahuje sadu pevně spojených a integrovaných firmwarových a softwarových řešení a komunikačních komponentů, které jsou stavebními kameny pro nová, průlomová a neinvazivní bezdrátová zařízení s extra dlouhou životností baterie. Společnost Fullpower určuje směr takovým výrobcům jako jsou: Nike, MMT, Alpina, Frederique Constant, Mondaine, Jawbone a další. Portfolio patentů společnosti Fullpower obsahuje více než 50 aplikovaných patentů (a dalších více než 50, které jsou v řešení). Patenty zasahují do oblastí jako je sledování spánku, sledování činností/aktivit, hudební průmysl, přehrávače mp3, Smart Watch, brýle, oblečení, technologie čidel a fúzí, oblast zdraví, lékařských aplikací, wellness, a obsluhy strojů a zařízení.

O společnosti MMT

Spoečnost MMT (Výroba modulů Technologies Sàrl) je nová švýcarská korporátní společnost vytvořena společností Fullpower Technologies, Inc. Silicon Valley a vlastníky společnosti Frederique Constant Group. Jejím cílem je poskytovat otevřenou platformu MotionX-365 pro Smart Watch v rámci švýcarského hodinářského průmyslu. Společnost Fullpower vytváří a poskytuje licence pro schématický design, firmware, aplikace pro chytré telefony a infrastrukturu cloudu MMT. Společnost MMT řídí vývoj a výrobu švýcarských strojků do hodinek (neboli modulů), zahrnující technologii Fullpower, dále poskytuje licence a podporu pro platformu MotionX-365 pro Smart Watch v rámci švýcarského hodinářského průmyslu. Sídlo společnosti MMT je v Ženevě. Pro více informací, navštivte odkaz http://mmt.ch.

Názvy technologií MotionX®, MotionX-365® a Sleeptracker® jsou registrované obchodní značky společnosti Fullpower a jejich použití podléhá licenci.

HODINKY-MONDAINE.cz

HODINKY-MONDAINE.cz
Alexandr Kardaš
Trnkova 30
779 00 Olomouc

Tel.: +420 605 443 211
Email: info@hodinky-mondaine.cz

Proč hodinky od nás?


Stojí za návštěvu

logo HODINKY-JUNGHANS.cz logo INOXSHOP.cz logo Chronomag.cz logo PhotoWatches.eu