HODINKY-MONDAINE.cz

Kategorie

Historie značky MONDAINE

Již od svého založení v roce 1951 je značka Mondaine definována jednoduchým a nezaměnitelným designem svých výrobků. Dobře čitelný číselník, výrazné ručičky a slavná červená sekundová ručička znamenají pro hodiny a hodinky Mondaine jednoznačný úspěch na celém světě.

Vynalézavost a jednoduchost jsou kombinované prvky, které odlišují a definují skutečně kultovní návrhářskou klasiku. Mondaine jakožto jediné oficiální hodinky Švýcarských Státních Drah (SBB) ztělesňují tyto prvky a jsou příkladem vynikajícího designu 20. století.

V roce 1944 zaměstnanec federálních švýcarských drah, inženýr Hans Hilfiker, vytvořil originální návrh vzhledu nádražních hodin, které se svým funkčním a přitom geniálně praktickým designem staly známé po celém světě. Je úžasné, jak dlouho tento design vydržel, celých 65 let, a i v dnešní době můžete tyto nádražní hodiny vidět na více než 3.000 nádražích po celém Švýcarsku.

V současnosti jsou tyto hodiny umístěny také v designérské síni slávy po boku dalších známých designových ikon, jako je láhev od Coca Coly, hvězda Mercedes, obal Toblerone nebo třeba americký dolar.

V roce 1986 firma Mondaine, s oficiální licencí od federálních švýcarských drah, přetvořila design nádražních hodin i do náramkových hodinek. Spojila tak výjimečný a originální design a proslulou kvalitu a pověst švýcarského hodinářského průmyslu. Od té doby zaznamenaly hodinky Mondaine velkou oblibu v Evropě, Spojených státech amerických a na Dálném východě. Díky výběru kvalitních švýcarských hodinkových strojků, od mechanických strojků, přes ultra tenké quartzové strojky až po špičkové quartzové chronografy s velkou datumovkou (tzv. Big Date) nabízí kolekce hodinek Mondaine něco pro každého, ale přesto je stále věrná klasickému designu vytvořenému před více než 65 lety.

HODINKY-MONDAINE.cz

HODINKY-MONDAINE.cz
Alexandr Kardaš
Trnkova 30
779 00 Olomouc

Tel.: +420 605 443 211
Email: info@hodinky-mondaine.cz

Proč hodinky od nás?


Stojí za návštěvu

logo HODINKY-JUNGHANS.cz logo INOXSHOP.cz logo Chronomag.cz logo PhotoWatches.eu